Suszony kokos i inne :D

Moderatorzy: Redaktor, Moderator, Zarządcy

Awatar użytkownika
nikola35
Zbieracz Bobków

08 lis 2015, 14:28

Hej,mam pytanie .Ponieważ w mojej miejscowości jest sklep ze zdrową żywnością a od jutra zaczyna się duża wyprzedaż . Jak wiadomo żywność bio do tanich nie należy .chciałam pokupować trochę zapasów. Z tego co widziałam są różne suszone warzywa i owoce, ale jest parę których nie wiem czy można podawać dla szyszków. Zastanawiam się na kokosem; jest bez dodatku cukru i pokrojony w kostki, jest jeszcze ananas, mango, banany, kiwi, figi, buraki i pewnie coś jeszcze ,ale tyle tego jest że nie pamiętam połowy ,już nie mówiąc o tym że co niektóre nazwy są chyba z kosmosu xD
Jak pójdę do sklepu to pospisuję nazwy i wypiszę wam listę to może ktoś znający się powie co można podać szyszkom na razie interesują mnie te wyżej wymienione :)

Awatar użytkownika
bambinka143
Puchaty MościPan

08 lis 2015, 14:33

Jeśli chodzi o kokosa, ananasa, mango, banany i kiwi to nie wiem czy są dobre dla szylek ale za to burak jak najbardziej. Oczywiście wysuszony i w małych ilościach. Ale najważniejszą sprawa jest czy SĄ PRYSKANE (?). Jeżeli tak to wolałabym odpuścić.
Zuzia (standard) ok. 15lat <3

Awatar użytkownika
nikola35
Zbieracz Bobków

08 lis 2015, 14:36

Na pewno nie są pryskane, sklep jest ekologiczny pytałam i nie ma opcji żeby było coś pryskane :)

Awatar użytkownika
mikar78
Zaszynszylowany SPECJALISTA
Sponsor

08 lis 2015, 16:58

tu masz dział gdzie opisane są zdrowe smaczki i owoce, które mogą jeść. http://szynszyle.5v.pl/viewtopic.php?f=25&t=9
ObrazekObrazek
Obrazek

* Pusiaczek ur 13.08.2010 r - 03.01.2016 świecił jak promyczek 5 lat 4 m-ce i 21 dni

http://swiatszynszyli.pl

marson

08 lis 2015, 17:16

Sok z ananasa stosuje się przy zatorach,czy można podawać suszony??nie wiem,ja osobiście podaje co jakiś czas suszone kiwi,ma te same właściwości odkłaczające jak ananas,co do mango,banan,figa to nie polecam mają mnóstwo cukru,a jak wiadomo szylki są podatne na cukrzyce więc trzeba uważać,są lepsze i zdrowsze przysmaki jak Topinambur czy suszony Pomidor,korzeń mniszka czy cykoria....oczywiście suszone :)

Awatar użytkownika
mikar78
Zaszynszylowany SPECJALISTA
Sponsor

08 lis 2015, 17:28

ja jeżeli już podaje raz na czas owoce to te liofilizowane, mają więcej wartości. Moje buraka nie znoszą, chociaż można go podawać
ObrazekObrazek
Obrazek

* Pusiaczek ur 13.08.2010 r - 03.01.2016 świecił jak promyczek 5 lat 4 m-ce i 21 dni

http://swiatszynszyli.pl

Awatar użytkownika
Jeżynka
Puchaty MościPan
Kontakt:

08 lis 2015, 17:35

nikola35, dobrze, że zapytałaś zanim kupiłaś :)

Zapamiętać sobie warto jedno, podstawową dietą szynszyli jest siano, zioła i suchy pokarm.
Warzywa są ok, ale też nie wszystkie. Natomiast owoce... To jest temat tabu. Nie warto ich podawać. Mają bardzo dużo cukru, a banan czy kokos do tego są bardzo tłuste - tzn. kaloryczne.

Od czasu do czasu możesz podać suszone jabłko, ale naprawdę sporadycznie.
Śnieżynka - pink white, Szila - standard , Figa - medium tan, Mokka - brązowy aksamit
Rosie - ebony violet sc , Zoey - white tov, Lily - White Wilson

Awatar użytkownika
Jeżynka
Puchaty MościPan
Kontakt:

08 lis 2015, 17:40

Sama od siebie mogę polecić jedynie kiwi - jeśli chodzi o owoce.
Podaję po 2 plasterki każdej z Panien raz w tygodniu. Tak jak wyżej pisałam...dieta szynszyli głównie opiera się na sianie. Reszta to tylko dodatki, a owocowe dodatki nie są dla nich zdrowe.
Śnieżynka - pink white, Szila - standard , Figa - medium tan, Mokka - brązowy aksamit
Rosie - ebony violet sc , Zoey - white tov, Lily - White Wilson

Awatar użytkownika
nikola35
Zbieracz Bobków

08 lis 2015, 20:56

Może i racja :) Stefan jest głównie na diecie siankowej co drugi dzień dostaje jeszcze ze 3-4 listki np brzozy, jabłonki, gruszy, ogólnie dużo mamy własnych suszków i ziółek no i łyżkę karmy versala ;)

Awatar użytkownika
seila
Podjadacz Owoców

04 sty 2016, 18:27

Ja kiedyś kupiłam liofilizowane truskawki, dużo kosztowały, a szału z jedzeniem nie było. Ja właściwie nie podaję żadnych owoców, od czasu do czasu suszoną czarną porzeczkę. Sama ususzyłam kiedyś plasterki banana, którego uwielbiają, ale z uwagi na zawartość cukru dostają bardzo bardzo rzadko i właściwie po kawałku plasterka, najczęściej jak trzeba zapozować do zdjęcia :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trujące/jadalne”

• Informacje