Co powinno się znaleźć w szynszylowej klatce

Moderatorzy: Redaktor, Moderator, Zarządcy

Awatar użytkownika
andziak899
Wibryskowy geniusz

06 lis 2015, 9:53

Zapomniałam wspomnieć o kuwetach dla naszych kulek :)
Dobry jest to pomysł aby, nie pchać na całości peletu/trocin po całej klatce.
Dobrym sposobem jest kuweta .
Można kupić w każdym sklepie zoologicznym za około 20 zł .
są plastikowe różnokolorowe
Ale można również w bardzo tani sposób zrobić kuwetę :) np. u Chińczyka blachę do pieczenia kupimy za jakieś 5-8 zł :D i również jest dobry sposób, ja zamieniłam na blachę do pieczenia ponieważ moje zjadały plastik z kuwety :(
Załączniki
Y3631_6674_5094565ec5aad.jpg
Y3631_6674_5094565ec5aad.jpg (4.59 KiB) Przejrzano 1541 razy
blacha-do-pieczenia-ciasta-forma-foremka-280x235x60-produkt-polski_0_b.jpg
blacha-do-pieczenia-ciasta-forma-foremka-280x235x60-produkt-polski_0_b.jpg (8.43 KiB) Przejrzano 1541 razy

Awatar użytkownika
TrisK
Władca Klatki

30 lis 2015, 13:02

Z moich doświadczeń. Siuśki zmywam normalnie wodą ciepła i szoruję mocno do białości. I plam nie ma. Po pewnym czasie zmieniam półki. W klatce ani pobliżu u mnie NIE MOŻE być nic z żadnego materiału ani dry bedy, bo Czarcik źre wszystko w pół minuty. Więc wszędzie siedzą w boazerii ;) a podłoże po całości wysypuję granulatem (Brawuś leje gdzie popadnie, a najchętniej na części nieprzykryte granulatem). Nie ma lekko.

Mam pytanie. Gdzie można kupić, zamówić naprawdę spory domek z DREWNA dla dwóch szynszyli? Bo wszędzie paskudna sklejka albo małe domki. Dla jednego ok, dla dwóch dużych okazów (moje chłopaki mają chyba powyżej 700 gram, Brawuś na pewno :x ) nie ma...

Drugie pytanie. Czy można u nas kupić naprawdę pylisty pył jak na zachodnich filmach widuję? Że szynszyl cały upudrowany wychodzi? Ja co nie zastosuję to za pierwszym, może drugim razem tak wygląda, potem same grube ziarna zostają i nie ma pudru...
Do kąpieli zaś stosuję normalną kwadratową miskę. Jest super, wygodna dla dwóch Panów na raz i stabilna :D
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Ela
Administrator
Sponsor

30 lis 2015, 18:49

TrisK pisze: Mam pytanie. Gdzie można kupić, zamówić naprawdę spory domek z DREWNA dla dwóch szynszyli? Bo wszędzie paskudna sklejka albo małe domki. Dla jednego ok, dla dwóch dużych okazów (moje chłopaki mają chyba powyżej 700 gram, Brawuś na pewno ) nie ma...
Asiu, zamów u Martusi - na wymiar i możesz zaprojektować sama ! Pamiętaj , jaki skarb mamy na forum ! :x
Od 10 lutego tego roku mam już dwa szylki- Gacusia i Jacusia. Ogółem mam 12 zwierząt i proszę tego nie komentować

Awatar użytkownika
Bożena
Zaszynszylowany SPECJALISTA
Sponsor

30 lis 2015, 20:10

Co powinno się znaleźć w szynszylowej klatce? :D No przede wszystkim szynszyla , najlepiej 2sztuki =))
Obrazek

Bąbel (Bubu) żył 5lat ,7miesięcy i 11dni. 17.11.2012r - 28.06.2018r

w serduszku Misiek,Duduś i Karmelek

http://swiatszynszyli.pl

Awatar użytkownika
Ela
Administrator
Sponsor

30 lis 2015, 23:27

andziak899 pisze: Zapomniałam wspomnieć o kuwetach dla naszych kulek
Gacuś nieprzyzwyczajony do kuwetki. Teraz, na zimę sprawiłam mu dry beda - nawet jak szylek nasiusia, to ma suchutko, bo wszystko przesiąknie na pampersy, które podkładam, żeby miało w co wsiąkać. Przy okazji ( planowałam napisać już na ten temat) - nie oszczędzajcie na dry bedach. Przekonałam się o tym sama. Na All w sumie tylko jedna użytkowniczka posiada faktyczne oryginały z certyfikatem, akurat część dry bedow ma z darmową dostawą od jakiegoś czasu, wiec warto zainwestować w dobre posłanie
Od 10 lutego tego roku mam już dwa szylki- Gacusia i Jacusia. Ogółem mam 12 zwierząt i proszę tego nie komentować

Awatar użytkownika
Bożena
Sponsor

01 gru 2015, 7:16

Elu od dawna zastanawiam się nad kupnem dry bedów. Ale boję się czy moje bęcwały nie będą chciały tego zjeść. Podaj na PW namiary na te oryginały z certyfikatem. Może sprawię chłopcom na święta.
Obrazek

Bąbel (Bubu) żył 5lat ,7miesięcy i 11dni. 17.11.2012r - 28.06.2018r

w serduszku Misiek,Duduś i Karmelek

http://swiatszynszyli.pl

Awatar użytkownika
Ela
Administrator
Sponsor

01 gru 2015, 10:34

Pomysłowy prezent - u mnie Mopcio dostanie na Mikołaja nowego dry beda, bo dawny jest pod Gacusiem :)) . A skoro Mopcio ma prezent na Mikołajki , to i duże inne też, więc - Gacuś nowy hamaczek z futerkiem , Basia nowy domek, królik , myszorki i szczurki chyba jakiś smakołyk dostaną. Oczekuję dzisiaj paczki z Hipcia ( nota bene Bożenko - trzecie zakupy i po raz trzeci nie było płatków groszkowych , nawet nie wiesz jak bardzo mnie poratowałaś. Gacusiowi podaję jako smakołyk). Namiary na dry beda podałam na FB :x

Awatar użytkownika
TrisK
Władca Klatki

01 gru 2015, 11:35

anezob pisze: Co powinno się znaleźć w szynszylowej klatce? :D No przede wszystkim szynszyla , najlepiej 2sztuki =))
Bożenko!!! =))
Zrobiłaś mi dzień :))

Tak - szynsz najważniejszy :-*
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
BlackGhost
Sponsor
Kontakt:

16 sty 2016, 15:55

co czytam ten temat to jestem zachwycona :D tak świetnie opisane że chyba nawet ktoś o zerowym pojęciu załapie o co chodzi i przygotuje się odpowiednio na przyjście kuleczki :)
http://swiatszynszyli.pl/ polecam genialne forum!

No one bites back as hard
On their anger
None of my pain woe
Can show through
But my dreams they aren't as empty

Alvin ur.2010r & Monty ur.19.02.2015r (Skipper+ 1roczek)

Zablokowany

Wróć do „Klatki, domki, wybiegi! - Wszystko to, co dotyczy czterech kątów naszych milusińskich”

• Informacje