Jak rozpoznać płeć?

Moderatorzy: Redaktor, Moderator, Zarządcy

Awatar użytkownika
BlackGhost
Zaszynszylowany SPECJALISTA
Sponsor
Kontakt:

03 lis 2015, 18:10

Cieszę się że rozumiesz i zareagowałaś jak najszybciej sie dało. Trzymam kciuki a chłopaki łapki za udany zabieg i za dalszą (bezpieczną) miłość Twoich kuleczek :)
http://swiatszynszyli.pl/ polecam genialne forum!

No one bites back as hard
On their anger
None of my pain woe
Can show through
But my dreams they aren't as empty

Alvin ur.2010r & Monty ur.19.02.2015r (Skipper+ 1roczek)

Awatar użytkownika
Ela
Administrator
Sponsor

03 lis 2015, 18:20

Jesteś bardzo dzielna i odpowiedzialna ! Duży plus dla Ciebie. Będziemy Cię wspierać, bo wiadomo, sam zabieg kastracji to też przeżycie dla właściciela ! Sama przeżyłam to z królikiem i nie chciałabym tego powtarzać. Życzę Ci powodzenia i oby Foxy, mały Lisek szybko wyzdrowiał !
Od 10 lutego tego roku mam już dwa szylki- Gacusia i Jacusia. Ogółem mam 12 zwierząt i proszę tego nie komentować

Awatar użytkownika
Marcelina
Puchaty Szejk

03 lis 2015, 19:51

Ela pisze: Jesteś bardzo dzielna i odpowiedzialna ! Duży plus dla Ciebie. Będziemy Cię wspierać, bo wiadomo, sam zabieg kastracji to też przeżycie dla właściciela ! Sama przeżyłam to z królikiem i nie chciałabym tego powtarzać. Życzę Ci powodzenia i oby Foxy, mały Lisek szybko wyzdrowiał !
Przeszłam to z psem i mam nadzieję, że Foxy nie będzie cierpiał
Foxy i Śnieżka urodzone 04.04.2015, Lusia maj 2014

Awatar użytkownika
Marcelina
Puchaty Szejk

04 lis 2015, 11:44

Pół nocy nie spalam, mam dylemat, oczywiście boję się kastracji Foxyego i wczoraj tato podpowiedział mi coś, co sądzicie o tym bym oddała go komuś w zamian za samiczkę, samca standard lub wykastrowanego? Szkoda oddać, ale może to lepsze niż ryzyko kastracji

Awatar użytkownika
Gibbis
Niewolnik zaawansowany

04 lis 2015, 11:46

Na pewno to będzie lepsze niż kastracja, najlepiej oddaj samczyka i weź samiczke, ominie Was ryzyko, szczerze nie sadze by ktos poszedł na "wymianke" ale możemy Ci pomoc znalezc dom dla samczyka a później poszukamy samiczki ;p skąd jesteś?
Gibbis Chinchillas - z miłości do zwierząt %%-

Velvet
Zbieracz Bobków
Kontakt:

04 lis 2015, 11:52

Oddanie to na pewno trudna decyzja, tym bardziej że już się do niego przywiązałaś, ale moim zdaniem najbezpieczniejsza dla niego. Widzę jednak, że zastanawiasz się nad samcem standard dla samiczki - oczywiście zrobisz jak uważasz, ale weź pod uwagę, że rozmnażanie to duża odpowiedzialność i wcale nie jest takie proste, po tym jak osoba sprzedająca Ci szynszyle zaliczyła taką wpadkę z płcią ja osobiście na pewno bym nie zaryzykowała rozmnażania któregokolwiek z nich w obawie o pochodzenie (skoro ktoś rozmnaża, a nie umie rozróżnić płci to pewnie do odpowiedniego pochodzenia też nie przywiązywał wagi).
Podsumowując ja proponuję Ci oddanie samca i przygarnięcie koleżanki lub wykastrowanego kolegi dla Twojej samiczki lub oddanie samiczki i przygarnięcie drugiego samca. Ale decyzja oczywiście należy do Ciebie, my możemy tylko doradzić :)

Awatar użytkownika
Marcelina
Puchaty Szejk

04 lis 2015, 12:11

Masz rację Velvet, po prostu brałam pod uwagę samca standard, bo z tego co wiem tylko je można łączyć z pink white, ogladałam ogłoszenia i nie raczej w mojej okolicy chcą się pozbyć szynszyli niż wymienić,
Gibbis jestem z Kluczborka, opolszczyzna

Awatar użytkownika
mikar78
Zaszynszylowany SPECJALISTA
Sponsor

04 lis 2015, 12:13

kastracja to niestety ryzyko, ja kastrowałam swojego Tofika i nie było lekko. Wybór ciężki, ale czasami bez względu na swoje uczucia trzeba pomyśleć o tym, co będzie najlepsze dla zwierzaczka. Będzie bolało, bo już jest członkiem rodziny, ale jego strata z powodu powikłań, które również są możliwe będzie bolała bardziej. Ja bym poszukała koleżanki dla Twojej samiczki. Pomożemy.
ObrazekObrazek
Obrazek

* Pusiaczek ur 13.08.2010 r - 03.01.2016 świecił jak promyczek 5 lat 4 m-ce i 21 dni

http://swiatszynszyli.pl

Velvet
Zbieracz Bobków
Kontakt:

04 lis 2015, 12:15

pink white można łączyć z każdą odmianą nie posiadającą genu białego :) w razie gdybyś znalazła szylka na wymianę gdzieś dalej to zawsze można spróbować zorganizować transport - mamy tu forumowiczkę o nicku Dzielna, która zajmuje się przewozem szylek, więc na pewno coś się wymyśli :)

Awatar użytkownika
Gibbis
Niewolnik zaawansowany

04 lis 2015, 12:16

Musisz podjąć jakas decyzje, jezeli zdecydujesz sie oddać ktores, to pomożemy ze znalezieniem dobrego domku, i również w znalezieniu towarzysza dla tego którego zostawisz, prócz tego forum mamy tez dość liczna grupe, w której na pewno znajdzie sie ktos odpowiedzialny by przygarnąć malucha ;)
Gibbis Chinchillas - z miłości do zwierząt %%-

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”

• Informacje