Wspólny wybieg :)

Moderatorzy: Zarządcy, Redaktor, Moderator

Awatar użytkownika
bambinka143
Puchaty MościPan
Szynszylopunkty: 235

07 lis 2015, 23:38

Jednym z kilku sposobów na oswojenie szynszyli jest WSPÓLNY WYBIEG. Według mnie jest równie prosty jak metoda na smakołyki ale to już jest zależne od temperamentu zwierzaka i jego przeżyć ;)
Aby szylka się do nas przyzwyczaiła należy tez z nią spędzać dużo czasu a najlepiej na wybiegu. Fantastycznie jest oglądać szylkę "fruwającą" po naszym pokoju.
Jak już szylka jest na wybiegu i przyjdzie do nas, możemy spróbować dać jej smakołyka. Nie zawsze go weźmie, ponieważ wcześniej nas nie znała i nie wie jakie mamy do niej zamiary więc po prostu jak wysuniemy rękę to pobiegnie w drugi kąt pokoju. Jednak jak będziemy to powtarzać codziennie na pewno za jakim razem skusi się na smakołyk. Najlepiej też na wybieg dać miskę z piachem na środek pokoju aby szylka mogła się wykąpać i dodatkowo miskę z jakimiś ziółkami ;)
To wspaniale uczucie gdy jesteśmy blisko takich miłych, puchatych stworzonek :) Gdy podchodzi do nas z własnej woli aby nas obwąchać to czujemy się jak w siódmym niebie, bo to juz jakiś postęp :D Kiedy się przestraszy czegoś i biegnie schronić się w naszych ramionach to czasem nawet łezki nam polecą ze szczęścia i wzruszenia. Prawda? To są te chwile, na które można czekać nawet cale swoje życie aby poczuć to uczucie gdy szynszyla nas zaakceptuje i będzie w nas widzieć istotę, która jest dla niej czymś ważnym. Zwierzęta nas wybierają. Nie my ich. Dlatego staramy się robić dla nich wszytko co najlepsze aby nie żałowały swojego wyboru :)
PS zdjęcia będę mogła jutro wstawić jak to u mnie wygląda na wybiegu ;)
Zuzia (standard) ok. 15lat <3

Awatar użytkownika
Aniutqa
Szynszylo obserwator
Szynszylopunkty: 10

06 mar 2017, 13:34

Mój lubi spać pod moimi nogami, łazić po mnie, miziać mnie po nosie itp. Jedyny problem to dotyk :(
mam szynszyla Śrubę od 23 stycznia 2017 roku ^^

Awatar użytkownika
Jeżynka
Puchaty MościPan
Szynszylopunkty: 0
Kontakt:

12 mar 2017, 7:40

Aniutqa, ciężko,żeby po miesiącu szynszyla się przyzwyczaiła do człowieka.
Jedna moja szynszylica z fermy po 2 latach dopiero zaczeła mnie bezgraniczną miłością kochać. Wcześniej nic.
Śnieżynka - pink white, Szila - standard , Figa - medium tan, Mokka - brązowy aksamit
Rosie - ebony violet sc , Zoey - white tov, Lily - White Wilson

Awatar użytkownika
BlackGhost
Zaszynszylowany SPECJALISTA
Sponsor
Szynszylopunkty: 45
Kontakt:

13 mar 2017, 12:41

mój Alvin był podobno rękożernym potworem w zoologu a teraz... misiaczek jakich mało tylko dużo cierpliwości i miłości potrzeba,ach i jakichś ochraniaczy na palce :P
http://swiatszynszyli.pl/ polecam genialne forum!

No one bites back as hard
On their anger
None of my pain woe
Can show through
But my dreams they aren't as empty

Alvin ur.2010r & Monty ur.19.02.2015r (Skipper+ 1roczek)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie szynszyla porady i sztuczki”

• Informacje