Zlizywanie moczu? -.-'

Moderatorzy: Zarządcy, Redaktor, Moderator

Awatar użytkownika
Paula
Zaszynszylowany SPECJALISTA

01 cze 2016, 21:49

Mam pytanie do bardziej doświadczonych i tych mniej, bo może ktoś się spotkał z tym dziwnym problemem. Szylek lubi zlizywać swoje siuśki :facepalm: zlizuje albo z półeczki a czasem z materacyka. Wiem, że to oznaka braku mikro i makroelementów ale jakich? Kiedyś mówiono mi, że sól dla gryzoni się sprawdza w takim czymś. Dawałam nawet kiedyś, ale nie cieszyło się powodzeniem. Tak samo zaznacza swój materacyk rano jak sprzatam klatke , leci na najwyższą półke siusia w rogu jakby mi chciał pokazać , że to jego i dopiero idzie się miziać... Dziwności...
Bo największą i jedyną wadą zwierząt jest to - że żyją za krótko.

Awatar użytkownika
bambinka143
Puchaty MościPan

02 cze 2016, 16:25

Nie wiem jakich brakuje mu witamin, ale sól nie jest odpowiednia dla szynszyli. Kup roboran H, aby uzupełnić braki witamin. Na wszelki pojechałabym jeszcze do weterynarza, bo może to być inny powód. ; )
Zuzia (standard) ok. 15lat <3

Awatar użytkownika
Jeżynka
Puchaty MościPan
Kontakt:

03 cze 2016, 19:10

Moje tez tak czasem robią, nie mówiąc o zjadaniu bobów ... :facepalm:

Roboran faktycznie możesz dać, albo... masz sepie? On też jest już wiekowy, więc może faktycznie by się morfologia przydała. Ewentualnie może telefon do wet, co on o tym myśli :)
Śnieżynka - pink white, Szila - standard , Figa - medium tan, Mokka - brązowy aksamit
Rosie - ebony violet sc , Zoey - white tov, Lily - White Wilson

Awatar użytkownika
Paula
Zaszynszylowany SPECJALISTA

04 cze 2016, 13:14

Z tym że on tak robi odkąd pamiętam, nie chcę go stresowac weterynarzem :/ Sepię miał kiedyś, ale gardził. Zamówie mu przy kolejnym zamówieniu może coś pomoże.. A może po prostu wiecie, taki mały fetyszysta ;)
Bo największą i jedyną wadą zwierząt jest to - że żyją za krótko.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Radzimy - masz problem? Postaramy sie pomóc”

• Informacje