Maciusiowy kawałek podłogi :)

Moderatorzy: Redaktor, Moderator, Zarządcy

Awatar użytkownika
Szynszylątko
Orzechowy majster

30 gru 2015, 16:02

Ekhemmm, raz, dwa, raz, dwa... próba mikrofonu, Maciuś do Forumian! Over! :D
Tak, wiem - wstyd i hańba :ymblushing: , żeby po tylu wspólnie spędzonych chwilach na innym szynszylowym forum, po takim czasie od zaistnienia niniejszego forum, po tylu postach na fejsie, dopiero teraz witać się i przedstawiać, ale... ehhh spuśćmy zasłonę milczenia.

Zmotywowana zatem urlopem przedsylwestrowym oraz szturchającym i podgryzającym mnie Maciusiem, postanowiłam go Szanownemu gronu Forumowiczów, przedstawić :)
Maciej to dwuletni samczyk standard, który został nabyty na fermie futrzarskiej i wiadomo, jaki los niechybnie by go spotkał, gdyby nie miłość od pierwszego wejrzenia :x Po prostu spojrzeliśmy na siebie, włożyłam rękę do klatki a on... wszedł mi na dłoń :x 3 miesięczny maluszek wtulił pysio i już był mój!!! Tzn. ja jego, bo mając już doświadczenie z szylkami (kilka miesięcy przed pojawieniem się Króla Maciusia II, pożegnaliśmy ukochanego, wieloletniego towarzysza naszego życia, Króla Maciusia I :(( ), nie miałam złudzeń, że oto wybrał mnie na swoją służkę i podnóżek. Nic to, tak słodki krzyż to ja mogę dźwigać :) Tak sobie żyjemy od ponad dwóch lat.
Chciałam napisać, że żyjemy beztrosko i radośnie i właściwie byłaby to prawda, gdyby nie to, że w lipcu na naszym bezchmurnym, niebieskim niebie, pojawiła się mała ale ciemna chmura... :( Macisiowi zaczęło delikatnie łzawic oczko... niby głupota, pomyślałam że je sobie zaprószył, przemyłam świetlikiem. Na drugi dzień nie było śladu a mój szynszyli pedant (jak on nie cierpi jakichkolwiek zmian w klatce, nawet porządków pilnuje siedząc mi na ramieniu :) ), popcorningował, skakał i pożerał zielsko w zastraszających ilościach.
We wrześniu, to samo :( futerko przy wewnętrznym kąciku oczka delikatnie zmierzwione, jakby poklejone. Ponownie świetlik, ponownie poprawa ale czerwona lampka w głowie już nie chciała zgasnąć. Nastał listopad i jak tylko pewnego dnia dostrzegłam zmianę futerka wokół oczka, od razu telefon do Warszawy, do PulsVetu i umówienie się na wizytę do dr Kliszcza. I tak, w pewien listopadowy poranek zapakowaliśmy Maciusia do transportera i siebie do samochodu i pokonaliśmy trasę Radom - Warszawa, po pomoc. Diagnoza: początek uogólnionej wady stomatologicznej :( :((
Nie ma tragedii ale delikatne zmiany widać już na RTG i Maciuś przeszedł korektę i obecnie jest na restrykcyjnej diecie siankowej. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że prawdopodobniej sama się do tego przyczyniłam, pozwalając mu na jedzenie przede wszystkim ziół, kosztem siana :( a myślałam, że tak świetnie go karmię, że kula siana, że w dużej miseczce zioła, nieco płatków różnych kwiatów, na przegryzkę pomidorki suszone, topi, cykoria, pyłek pszczeli... Patyczki zawsze dziesiątkował ale, najwyraźniej za mało...
Jak już wygrzebałam się z dołka, postanowiłam zmienić proporcje - jeszcze więcej siana, patyków, korzeni. Aktualnie, Maciuś pałaszuje sianko tymotkowe, węgrowskie i z dodatkiem melisy jednocześnie. Ziółka dostaje co dwa dni, mniejszą ilość, celem urozmaicenia diety. No i wszędobylskie patyki jabłoni, leszczyny, kora wierzby i brzozy, łodygi topi, korzeń pokrzywy i mniszka...
Jakoś musimy zapanować nad tym zwichrowanym uzębieniem, bo za rok ponowna wizyta u dr Kliszcza, wstydu nie może być :)

Tiaaaa, jak się nie odzywała, to się nie odzywała a teraz... słowotok!! :)
Kochani, będę wdzięczna za instrukcję jak mogę dodać fotki. Chciałam też Wam pokazać kartę informacyjna Maciusia z opisem jego przypadłości.
Mam nadzieję, że nie umarliście z nudów :) Do napisania! pewnie już w Nowym Roku, którego udanego i szczęśliwego już dziś Wam wszystkim i Każdemu z osobna z Maciusiem życzymy!!!

Dodano po 46 minutach 57 sekundach:
Oto i ja :)

Dodano po 18 minutach 54 sekundach:
A tu próbuję wydostać się na pierwszy w życiu wybieg :)

Dodano po 5 minutach 58 sekundach:
Najbardziej lubię spać w moim hamaczku :)

Dodano po 2 minutach 21 sekundach:
Radosna twórczość dziecięca :) Mój portet :D no i oczywiście jest moja Asia i Marcin (mąż Asi), zwany Ułą :)
Załączniki
IMAG0176.jpg
IMAG0175.jpg
hamak.jpg
dupka.jpg
wybieg.jpg
kraty.jpg
20150912380.jpg
20150912379.jpg
20150623284.jpg
20150623283.jpg
Mam Szynszyla i nie zawaham się go użyć :)

Awatar użytkownika
bambinka143
Puchaty MościPan

30 gru 2015, 18:49

Ślicznego masz tego Maciusia :x Dobrze, że już dajesz mu więcej patyków ;) Rysunek też śliczny :x
Jeśli chodzi o wstawianie zdjęć to możesz wejść na stronę . Wybierasz zdj, rozmiar i klikasz bez ograniczeń ;) potem na dole jest link do zdj i wybierasz hotlink dla forum 1 i wklejasz tu ;)
Zuzia (standard) ok. 15lat <3

Awatar użytkownika
mikar78
Zaszynszylowany SPECJALISTA
Sponsor

30 gru 2015, 19:40

Maciusiątko moje kochane w końcu wypuściła Pańcia z ukrycia :-D Maciusiu kochany tak dobrze Cię widzieć :x jeszcze Trisk nam wróci do żywych i komplecik mamy :-* Asiu teraz to my Ci tak łatwo nie odpuścimy, Machjunia chcemy oglądać zdecydowanie częściej niż raz do roku :-o
ObrazekObrazek
Obrazek

* Pusiaczek ur 13.08.2010 r - 03.01.2016 świecił jak promyczek 5 lat 4 m-ce i 21 dni

http://swiatszynszyli.pl

Awatar użytkownika
Bożena
Sponsor

30 gru 2015, 20:58

Maciusiątko przesłodkie nasze. :x :x :x :x :x Ja poproszę tradycyjnie -więcej fot chłopaka :D
Obrazek

Bąbel (Bubu) żył 5lat ,7miesięcy i 11dni. 17.11.2012r - 28.06.2018r

w serduszku Misiek,Duduś i Karmelek

Awatar użytkownika
andziak899
Wibryskowy geniusz

30 gru 2015, 21:09

Masz cudnego Maciusia :*
Historia piękna, dobrze że spotkał taka osobę jak Ty :-*
A jakie ma boskie futerko :x
P.s jest sam? Czy ma kolegę którym jeszcze się tutaj nie pochwaliłaś :p

Awatar użytkownika
Szynszylątko
Orzechowy majster

31 gru 2015, 14:51

Kochani!!!! bardzo dziękujemy z Maciusiem za tak ciepłe przyjęcie :x mimo, że za zwłokę w prezentacji należą się baty - mnie, ma się rozumieć, nie mojemu porzeczkowemu chłopczykowi :D

Bambinko: Maciuś zawsze miał patoli pod dostatkiem :) i zawsze przerabiał je na wykałaczki. Po prostu swego czasu przedobrzyłam z ziołami, naiwnie myśląc, że osiągnę idealnie zbilansowaną dietę. Nic bardziej mylnego :( dziękuje za instrukcję dot. fotek :)

Domi, Bożenko: moja wina, moja wina, moja baaaaaaaardzo wielka wina :ymdevil: poprawę obiecuję, Maciuś wyszedł z ukrycia i będzie się panoszył :D
Czy pisałam wam już, że w poprzednim wcieleniu Maciuś na bank był jakąś hollywoodzką gwiazdą? Nie dość, że miewa fochy, nadzoruje osobiście wszelkie klatkowe zmiany, to w dodatku tak zwiewa przed aparatem, że foty można mu strzelać wyłącznie gdy jest w klatce, bo inaczej... du..a blada !!! i ze zdjęcia i na zdjęciu :) A załączone foty robił Marcin, leżąc, czając się znienacka czyli mój mąż to rasowy paparazzo :D co tylko jest kolejnym dowodem na hollywoodzki rodowód Maciusia ;)

Andziak: tak, kochana Maciej jest sam. Nawet czasem myślę nad jakimś towarzystwem dla niego, ale nie wiem jak mój Książę, rozpuszczony jak dziadowski bicz by to zniósł. Teraz on sam ze swoimi ząbkami jest absolutnym priorytetem. Nie poddamy się bez walki!!!

Raz jeszcze życzymy Szczęśliwego Nowego a przede wszystkim ZDRÓWKA dla Was i Waszych Kuleczek :-* :-* :ch4:

Awatar użytkownika
andziak899
Wibryskowy geniusz

31 gru 2015, 14:57

pomyśl nad towarzystwem :) będziesz mieć wtedy 2 dziadosko rozpieszczone kulki :D:D
my również życzymy wszystkiego szynszylowego w ten nadchodzący nowy rok :) :ch4:

Awatar użytkownika
Szynszylątko
Orzechowy majster

31 gru 2015, 15:38

andziak899, :D
Buziaki i szampańskiej zabawy :ch3:

Awatar użytkownika
seila
Podjadacz Owoców

02 sty 2016, 17:53

Słodziak :D Prosimy więcej fotek :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
mikar78
Sponsor

25 sty 2016, 10:18

a co słychać u Maciusia? jakieś nowe foteczki?
ObrazekObrazek
Obrazek

* Pusiaczek ur 13.08.2010 r - 03.01.2016 świecił jak promyczek 5 lat 4 m-ce i 21 dni

ODPOWIEDZ

Wróć do „Moja szynszyla”

• Informacje