Maciusiowy kawałek podłogi :)

Moderatorzy: Redaktor, Moderator, Zarządcy

Awatar użytkownika
Szynszylątko
Orzechowy majster

05 sty 2019, 11:32

Apetyt - kwitnący, Forma - powalająca, Przemieszczanie się - z prędkością światła :D :D :D
Maciulek Nowy Rok powitał w bardzo dobrej kondycji :* :* Dbamy o suplementację wapna i wit. C a 4 lutego jedziemy do Medicavet na kontrolę.
Co najważniejsze, Maciuś wrócił do gryzienia patyków :D :D dziesiątkuje nie tylko korzeń mniszka ale też łodygi topinamburu i leszczynę, co bardzo mnie cieszy!!!
Oby potwierdziło się stare przysłowie, że jaki Nowy Rok, takie pozostałe jego miesiące <3 <3
Mam Szynszyla i nie zawaham się go użyć :)

Awatar użytkownika
mikar78
Zaszynszylowany SPECJALISTA
Sponsor

08 sty 2019, 10:44

nie ma innej opcji :-) musi być tylko lepiej <3
ObrazekObrazek
Obrazek

* Pusiaczek ur 13.08.2010 r - 03.01.2016 świecił jak promyczek 5 lat 4 m-ce i 21 dni

http://swiatszynszyli.pl

Awatar użytkownika
Szynszylątko
Orzechowy majster

06 lut 2019, 10:22

Maciuś do Forumian :)
Witamy i w świetnej formie się kłaniamy :)
Maciulątko pojechało wczoraj na kontrolną wizytę do Medicavet, przede wszystkim celem sprawdzenia czy wszystko jest OK po tej nieszczęsnej przetoce. I jest!!! po przetoce nie ma śladu, ścianki, policzki, dziąsełka śliczne i różowe :*

Ząbki wymagały jedynie kosmetycznej korekcji koron, poza tym żadnych ruchomości, rozsunięcia, żadnych wysięków czy stanów zapalnych :D :D Dzięki suplementacji ząbki mają też piękny kolor :D Waga: 720 gram!!! :* :*

Czekamy jeszcze na wyniki badania krwi, mam nadzieję że i tu wszystko będzie dobrze...
Dam znać!! :*

Awatar użytkownika
Szynszylątko
Orzechowy majster

08 lut 2019, 14:15

Wyniki badania krwi:
stosunek fosforu do wapnia : OK, mógłby być wyższy ale nie ma tragedii, biorąc pod uwagę wybarwienie szkliwa oraz strukturę kości ząbków. Wciąż prowadzimy suplementację wapna i wit.C, z tym że wit. C podajemy 0,1 ml co 2 dni.

Glukoza: 270 :( i to jest dla mnie moja osobista porażka :( Maciuś nie dostaje żadnych ale to żadnych owoców, orzechów, migdałów ani nawet suszonego buraczka i marchewki. Myślałam zatem, że wyeliminowaliśmy wszystko to, co ten nieszczęsny cukier podnosiło. Zapomnieliśmy jednak o jednym: Pyłek pszczeli!!! Maciuś go uwielbia <3 dostawał odrobinę ale co drugi dzień, bo to taka świetna bomba witaminowa i owszem, zawiera cukry proste ale myślałam, że więcej będzie pożytku niż szkody z jego podawania...
A tu niestety... ;( Musiałam mu wytłumaczyć, że od teraz co najwyżej kilka drobin raz na dwa tygodnie, nie częściej..., że nie można, bo cukier się podnosi a to źle wpływa na jego ciałko... słuchał zainteresowany... Ale czy się pogodzi ze stratą smakołyku? :facepalm:

Kolejna kontrola w kwietniu, a to już w PulsVet, pewnie zrobimy też USG brzuszka, żeby zobaczyć kondycję organów wew. no i jak się ma wątroba, która przecież była lekko stłuszczona... Póki co, ostra dieta diabetyka... :facepalm:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Moja szynszyla”

• Informacje