Karmy na kilogramy NIE !

Moderatorzy: Redaktor, Moderator, Zarządcy

Awatar użytkownika
BlackGhost
Zaszynszylowany SPECJALISTA
Sponsor
Kontakt:

22 paź 2015, 13:00

W wielu zoologicznych sklepach możemy się spotkać z tak zwanymi karmami na kilogramy dla gryzoni.Są kolorowe,bogate w wiele różnych składników ,które nie wiadomo czym właściwe są?!
Takie składy jak te maja też karmy paczkowane np VITAPOL ,który jest STRASZNYM BADZIEWIEM jak i te na KG !!!
Unikajmy ich jak najdalej,zawierają dużo tłuszczu,kalorii,zbóż i wszystko do czego szynszyla absolutnie nie powinna nawet na oczy widzieć a co dopiero jeść.
Fakt,szylka na pewno chętnie będzie ją jadła i szybko sie nasyci ale niestety jest to niezdrowe.

Kiedy już kupimy/zaadoptujemy szylke która tym świństwem się żywi pamiętajmy aby zmienić jej karmę na lepszą STOPNIOWO,czyli pierwszy dzień dorzucamy kilka chrupek np karmy SELECTIVE lub Versale Laga Chinchilla & degu complete, z dnia na dzień coraz więcej obserwując zachowanie i wypróżnianie sie szylki(czy sa bobki,czy nie ma biegunki itp)Nie zniechęcajmy się kiedy nasz pupil zaprotestuje.Nie łatwo będzie go oduczyć nawyku jedzenia "fast food'u". Mając pełen paśnik sianka,miskę ziół,gałązki i wodę naszej szynszyli nie grozi głód ;)
Dla jej dobra bądźmy wytrwali i zmieńmy karmę na lepszą,dla spokoju ducha,przede wszystkim dla szyszka,jego wyglądu i ZDROWIA :)
http://swiatszynszyli.pl/ polecam genialne forum!

No one bites back as hard
On their anger
None of my pain woe
Can show through
But my dreams they aren't as empty

Alvin ur.2010r & Monty ur.19.02.2015r (Skipper+ 1roczek)

Awatar użytkownika
bambinka143
Puchaty MościPan

24 paź 2015, 9:30

Ja mojej szylce też podawałam kiedyś karmę na wagę ale zaprzestałam tego gdy się dowiedziałam że to po prostu SYF. Teraz karma VL Chinchilla & Degu Complete i wygląd futerka nawet się poprawił :D Ale podstawą żywienia i tak teraz są u mojej Zuzi ziółka a karmę podaje w malej ilości (10 granulek)
Dobrze że mam tak wybrednego zwierzaka że więcej jadła siana i ziółek niż ten syf co jej kupowałam ;)
Zuzia (standard) ok. 15lat <3

Awatar użytkownika
BlackGhost
Sponsor
Kontakt:

24 paź 2015, 13:55

To super szyszka skoro wie co dobre :) no i fajnie ze sama wybrałaś dla niego zdrową dietę :)

On their anger
None of my pain woe
Can show through

Awatar użytkownika
Paula

28 paź 2015, 18:18

Chyba każdy kiedyś popełnił ten błąd i podawał karmę na wagę. Gdy ja zaczynałam przygodę z szynszylami nie było internetu ani wiedzy, wiec kupowało się to co było, a ze było jeszcze tanie i wydajne to już w ogóle. Najważniejsze to się poprawić i wyciągnąć wnioski :)
Bo największą i jedyną wadą zwierząt jest to - że żyją za krótko.

Awatar użytkownika
BlackGhost
Sponsor
Kontakt:

28 paź 2015, 22:06

Otóż to :) najważniejsze to widzieć swoje błędy i je naprawiać ,chociaż stopniowo :)

On their anger
None of my pain woe
Can show through

Awatar użytkownika
andziak899
Wibryskowy geniusz

29 paź 2015, 7:55

ja też sie przyznam bez bicia że na początku ( 10 lat temu :P) kupowałam karmy na kg, w sklepach zoologicznych , no nie było to dobre dla mojego królika Bobsona :( . Wtedy nie miałam nawet neta wiec dopiero później doczytałam że takie karmy to ZŁO .
Teraz w dobie internetu , wszystko doczytałam. ( na szczęście)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmy”

• Informacje